Medailová žatva petržalských lukostrelcov

27.03.2019 22:08

    Marcom sa skončila halová sezóna a vyvrcholením boli Majstrovstvá SR. Na MSR mládeže vo Viničnom sa z 1. slovenského školského lukostreleckého klubu Petržalka (od roku 1995 pôsobí na ZŠ Dudova ako školské športové stredisko lukostreľby) kvalifikovalo11 strelcov, ktorí spomedzi 162 strelcov z 24 klubov získali 3 zlaté, 1 striebornú a 1 bronzovú medailu. Zlato získali Nina Némethová a Dominik Kalečík v divízii olympijský luk (OL) a kategórii st. žiaci (SZ). V kategórii SZ a divízii holý luk (HL) získala zlato Kristína Bohunická nástrelom 543 bodov (zo 600 možných), ktorá týmto výkonom prekonala rekord o neuveriteľných 26 bodov. V divízii HL získal striebro kadet Patrik Homola a Ivana Trnovská doviezla bronz z kat. ml. žiakov. Je treba uviesť, že v sobotu sa strieľala základná časť – 60 šípov a v nedeľu psychicky náročné play off. Okrem uvedených medailistov tak naši strelci získali jedno 4. miesto – Michal Balco , tri 5. miestá – Lucia Ferkovová, Medveczky Daniel a Šimon Bystrický. Na 7. mieste sa umiestnil Róbert Karasz a na 8. mieste Anica Kruželová.

    MSR dospelých sa konali v Banskej Bystrici, kam sa nominovalo 7 petržalských strelcov a medzi 157 strelcami získali: 2 zlaté – Július Radič v kategórii veteránov 2 (nad 60 rokov) a Roman Ernst v kategórii veteránov (nad 50 rokov) 1 striebro – Peter Balco – veterán 2 bronzy – Ladislav Paraj a družstvo Paraj L., Témeši Peter, Žiak Ján. Na 5. priečke skončili Témeši Peter a Brehová Alžbeta.

    Dlhodobá súťaž Slovenský pohár mala začiatkom marca svoje finálové kolo tiež v B. Bystrici. Na regionálnych kolách, z ktorých sa kvalifikovalo do finále 17 petržalských strelcov spomedzi 609 strelcov z 36 klubov získali naši strelci 2 prvé miestá – Bohunická K., Ernst R., 5 druhých miest – Némethová N., Medveczky D. Stahlová L. Balco P., Radič J., 1 tretie miesto – Trnovská I., 2 štvrté miestá – Žitňan M., Konček M., 3 piate miestá – Kruželová A., Homola P., Témeši P., 2 šiesté miestá – Ferkovová L., Karasz R., 9. skončil Balco M. a 11. Žiak Ján

    Na MSR vo Viničnom zaradili do Siene slávy Slovenského lukostreleckého zväzu 3 členov. Medzi nimi je aj náš predseda a tréner RNDr. Antonín Polách. Aj my ďakujeme za jeho 24-ročnú činnosť v Petržalke.

 

Ing. arch. Branislav Kružel
tajomník 1. SŠLK Petržalka